Basen Eritme Egzersizleri

Sponsorlu Bağlantılar


Basen Eritme Egzersizleri

Basen eritme egzersizleri ayakta ve yerde yapılanlar olmak üzere iki gruba ayrılır. Yerde yapılan egzersizler yan dönülüp yere uzanılarak, sırtüstü yatıp ayaklar havaya kaldırılarak, diz ve eller üzerine çöküp ayaklar geriye doğru sırayla uzatılarak yapılmaktadır.

Basen eritme egzersizleri ayakta yapıldığında hem eller hem ayaklar kullanılmaktadır. Tüm vücudu çalıştırır gibi görünen bu basen egzersizleri basen bölgesini hedef alırken vücudun geri kalan kısmının da incelmesine ve şekillenmesine yardım etmektedir.
Ayaklar bir omuz genişliğinde açılarak kollar yanlarda tutulur. Ayaklar sırayla havaya doğru kaldırılırken dizler bükülerek bel hizasına kadar çekilir.

Basen eritme egzersizleri sırasında kollar ve eller sallanarak egzersizi yapabildiğiniz kadar tekrarladıktan sonra tamamlanır.

Basen eritme, kalça inceltme gibi amaçlara yönelik olarak yapılan hareketler esnasında özellikle inceltilmek istenen bölgeye yoğunlaşmalıdır.Söz konusu bölge (kalça, basen, göbek vb.) civarında bulunan kaslar ne kadar çok çalışırlarsa o kadar çok verim alınır.

Bu tür hareketleri yaparken bol bol su tüketmeyi ihmal etmeyiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın