Basen Eritme Hareketleri

Sponsorlu Bağlantılar


Basen Eritme Hareketleri

Basen eritme hareketleri, basen bölgesinde fazlalık olduğunu düşünen bayanlar ve erkekler tarafından yapıldığında basen bölgesinde incelme meydana gelmektedir. Basen bölgesini eritirken spor yapmanın vücudunuzda oluşturduğu olumlu etkiyi basen eritme hareketlerini yaparak elde edebilirsiniz.

Basen eritme hareketleri yaparken, incelme amaçlı spor yaparken bol bol su tüketmeyi asla ihmal etmeyiniz.

Basen eritme hareketleri, bel ve basen bölgesini direkt olarak etkileyen hareketlerden oluşmaktadır. En fazla sonuç alabileceğiniz basen eritme hareketi yol yürür gibi yapılan egzersizlerdir. El ve kollar yürürken yapıldığı gibi sallanırken dizler bel hizasına kadar bükülerek çekilir. Bu hareket yapılırken elinize küçük ağırlıklar alabilirsiniz.

Basen eritme hareketleri ayakta yapıldığında daha fazla etki göstermektedir. Ayaklar sırayla yana doğru açılıp toplanarak yapılan hareketin de basen bölgesini eritmeye yardımcı olduğu bilinmektedir.

Bu tür incelmeye yönelik hareketler yapılırken, incelmesi istenilen bölgeye ağırlık verilmelidir ancak hareketlerin ilk anlarında çok fazla yükleme yapmamak gerekir, aksi halde ufak sakatlıkla ve sıkıntılar meydana gelebilecektir.

İleriki yazılarımızda basen eritme hareketleri videolar halinde verilecektir.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın