Basen eritmek için yapılması gerekenler

Sponsorlu Bağlantılar


Kadınlarda basen ve kalça yağlanması sorunu oldukça yaygın görülen bir durum olup, selülit kremleri, bölgesel zayıflama hapları ve liposakşın, mezoterapi, lipoliz gibi bölgesel zayıflama yöntemleri ile tedavi edilebilmektedir. Bölgesel zayıflama egzersizleri ve bölgesel incelme hareketleri ise bu yöntemlere destek olan ve kalıcı bölgesel zayıflama sağlayan spor hareketleridir.

İyi bir beslenme ve diyet programının haricinde egzersiz yaparak da basenlerdeki fazlalıkları eritmek mümkündür.Kalçadaki ve bacaklardaki kasları güçlendirmeye yönelik egzersizler ile basen bölgesindeki yağların yakımı hızlandırılabilir.

Özellikle direnç egzersizleri ile basen ve bacak bölgesindeki yağlardan kurtulabiliriz.Bunun ağırlık çalışması yapılabilir.Ağırık çalışmaları yaparak kasların genişlemesi çok kolay olmayan bir durum olduğundan ağırlık çalışmaktan korkmayın çünkü bayanların genetik özelliklerinden dolayı kaslanıp kötü görünüme sahip olmaları o kadar hızlı gelişen bir süreç değildir.Kaslarınızın güçlü olması egzersiz yapmanız için size enerji vercek dolayısıyla yağ yakımınızı hızlandıracaktır.

Basen Eritmek İçin Yapılması Gerekenleri Özetleyecek Olursak:

1.Aç kalma rejimi uygulamayın.Asla kendinizi aç bırakmayın.

2.Yağlı yiyeceklerden abur cuburdan uzak duracak şekilde dengeli beslenmeye çalışın.

3.Psikolojik olarak kendinizi başaracağınıza inandırın.

4.Egzersizi bir yaşam biçimi olarak benimseyin ve özellikle düzenli olarak direnç egzersizleri yapın.

5.Basenlerinizi inceltmeyi başardığınızda uyguladıklarınızı terk etmeyin ve hayat boyu bunları kural haline getirerek uygulayın.Çünkü dikkat etmezseniz genetik yatkınlığınızdan dolayı aynı sorunlarla karşılaşırsınız.

Evde rahatlıkla yapabileceğiniz birkaç egzersiz hareketi ile formunuzu rahatlıkla koruyabilir eğer evden çıkamıyorsanız veya iş yerinde takılıp kaldıysanız bu zayıflama hareketleri tam da ihtiyacınız olan şey olabilir. En iyi sporcuların bile evde yaptıkları birçok egzersiz vardır, inanın. Özellikle basen sıkılaştırma, kalça ve bacak yağlarını eritmek için neler yapabiliriz, zayıflama hareketleri için izlemenizi istediğim bir video hazırladım.

Bütün gün çalışıp uzun bir zaman trafikte geçirdikten sonra egzersiz yapmaya vakit kalsa bile istek kalmıyor insanda, genelde yoğunluk ve stresten bıkıp, bırakın spor salonunu eve bile gitmeyi zar zor başarıyoruz. Böyle zamanlarda egzersizi evde yapmak daha sağlıklı olacaktır sanıyorum.

Eğer ağırlık çalışması için aletleriniz yoksa bile unutmayın ki vücut ağırlığınızı kullanarak ta zayıflama hareketleri yapıp metabolizmanızı hızlandırabilir ve zinde kalabilirsiniz. Gün içinde yapacağınız yarım saatlik hareketlerle stresiniz giderip, sağlıklı bir şekilde hayatınıza devam edebilirsiniz. Amcanızı ister bir kaç kalori yakmak olsun ister kas yapıp metabolizmanızı hızlandırmak, kendinizi çok iyi hissedeceğinize garanti veriyorum. Unutmamanız gereken şey, yağ yakmak için spor yapıyorsanız, egzersizin süresi minimum yirmi dakika olmalı ve mümkün olduğunca uzun süre yapılmalıdır.

Arananlar


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın