diyete ara vermek

Sponsorlu Bağlantılar


Uzmanlar diyete ara vermenin kilo vermekten çok kilo almaya neden olabileceği uyarısında bulunuyor. Özel konya farabi hastanesi beslenme ve diyet uzmanı hilal acar diyete ara verip tekrar başlamanın zayıflamak yerine daha çok kilo alınmasına sebep olacağını vurguluyor.

Hilal acara göre zayıflamak için yapılan yanlışların telafisi zahmetli bir süreci kapsadığı gibi psikolojik olarak da kişileri yıpratıyor. Diyete ara vererek hızla verilen kiloları aynı hızla geri almak yerine kilo vermeyi uzun bir sürece yaymak daha sağlıklı ve kalıcı bir yöntem.

Kısa sürede kilo kaybı sağlayan sağlıksız zayıflama yöntemlerine aldanmamak gerektiğini belirten Hilal acar Uygulanan zayıflama diyetleriyle vücudumuzda yağ kaybının yanında kas kayıpları da gerçekleşir. Buda metabolizma hızımızın yavaşlamasına neden olur. Yavaşlayan metabolizma hızıyla birlikte diyeti bıraktığımızda vücut hızlı bir şekilde yağ depolamaya başlar ve ani kilo artışları olur.

Vücudumuzdaki kilo alıp verme döngüsü hem metabolizmamızı hemde psikolojimizi olumsuz etkileyecektir. Fazla kilolardan kurtulmak için ne şok diyetlere ne zayıflama haplarına nede aşırı egzersizlere ihtiyaç olduğunu ifade eden hilal acar şunları tavsiye ediyor.

Diyete başlarken kararlı olun. Amacınız sadece kilo vermek olmamalı. Hızlı verilen kiloların hızla geri alındığını aklınızdan çıkarmayın. Bu yüzden haftada 1 kilodan daha fazla kilo kaybetmeye çalışmayın. Sağlıklı kiloyu korumak, kilo vermekten daha önemlidir. Anlık yeme isteklerine dur diyerek yaşam tarzınızda ve beslenme alışkanlıklarınızda yavaş ve kalıcı değişiklikler yapmak sağlıklı kilonun korunması için gereklidir.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın