diyetsiz zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar


Bütün diyetleri denedim ve kilo veriyorum ama yeniden alıyorum diyorsanız artık başka bir çözüm yolu bulmalısınız. Diyet yapmadan’da çok kolay kilo verdiğinizi göreceksiniz. Ediyetisyen olarak sizlere diyetsiz zayıflama yöntemleri ile ilgi bilgi vereceğiz.

Diyet listenizi değiştirmeden önce alışkanlıklarınızdan uzaklaşmaya çalışın. Çok daha kolay kilo verdiğinizi göreceksiniz. Bugüne kadar bir diyetten öbürüne koşup göbeğinizi erittiniz ve ardından tekrar şişko patates olduysanız şuan belkide artık diyete alternatif bir yol denemeyi düşünmelisiniz. Şimdi duruma bir göz atalım.

Tombiksiniz: Yemeği özelliklede tatlı, hamur işi tarzı yararsız ama nefis besinleri seviyorsunuz. Hareket etmekten söz edildiğinde tabanları yağlıyorsunuz. Tek yaptığınız hareketde o oluyor. Zaten ve televizyon kanalı gezintilerinizi, elinizin altında kim bilir neyle dolu bir tabakla yapmayı seviyorsunuz.

Böyle köklü alışkanlıklarınız varken tabiki o diyetlerin işe yaraması biraz zor. Ama eğer alışkanlıklarınızı yavaş yavaş değiştirirseniz. Diyet yapmadan kilo verdiğinizi görecekseniz. Unutmayın altın kural bir kutunun içindeki 6 parça su böreğinden 3 değil, sadece 1 parça yemek.

Doyma duygusunun oluşması için 20 dakika gereklidir. Bunun içinde yavaş yemek, sıkılıp bunalmadan daha az yemek anlamına gelir. Eğer akşam yemeğini dışarıda yemeyi düşünüyorsanız o zaman gün içinde makul ve mantıklı yiyin. Böylece hem gündüz yediklerinizle akşam yedikleriniz arasında denge sağlamış olursunuz. Hemde gün içinde düzgün yediğiniz için çılgın danalar gibi yemeklere saldırmazsınız ve kendinizi kontrol etmeniz kolaylaşır.

Şekere hayır: Çikolatalı ve şekerli şeyler yerine, fındık ve kuru meyve nevi besinleri tercih edin. Bunlar öğleden sonraları için hem enerji verir hemde doğal olduklarından daha yararlıdırlar. Egzersiz yapmaya vakit ayıramamaktan mı bahsediyorsunuz. O zaman günlük rutininizi daha aktif hale getirin. Asansör yerine merdivenleri tercih edin ve yürüyebileceğiniz yerlere yürüyün. Eve daha uzak bir durakta inerek, hafif bir yürüyüş yapın. Ev işlerini bile hareket etmek için bahane olarak kullanabilirsiniz.

Hafif yiyin: Yemeği bitirdiğinizde masayı terk edin. Aç olmadığınız halde masada oturmaya devam ederseniz yediklerinizden arta kalanlar sizi tekrar atıştırmaya teşvik edebilir. Eğer bir partiye gidiyorsanız gitmeden önce hafif bir şeyler yiyin. Böylece orada daha az yersiniz. Gittiğiniz bir partiye kendi atıştırmalıklarınızı götürebilirsiniz. Yani sizi cipslerden uzak tutacak daha hafif alternatifleri. Böylece seçme şansınızda olur.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın