iştah kontrolü

Sponsorlu Bağlantılar


iştah kontrolü sürekli acıkıp bir şeyler atıştıranlardan mısınız? iştahınızı kontrol altına almak için birkaç altın öneri!

Öğün atlamak size kilo verdirmez, tam tersi aldırır. Bu yüzden öğün atlamayın! Günde 3-5 kez 350 kaloriyi geçmeyecek öğünler tüketin. Hem metabolizmanız hızlanır, hem sürekli acıkıp abur cubura yönelmezsiniz.

Ana yemekten evvel çorba söylemek iyi fikirdir. Bu hem çabuk doymanızı, hem daha az kalori almanızı sağlar.

Bir şeyler atıştırmak istediğinizde, gofret veya kuruyemiş yerine patlamış mısırı tercih edin. Üstüne de iki bardak su içerseniz, midenizde iyice şişecektir. Yağsız ve tuzsun tabii!

Karnınız iyice guruldadığında, içecek olarak meşrubat yerine diyet süte yapılmış kakaoyu tercih edebilirsiniz.

İrlandalı araştırmacılara göre, havucu pişirmeden yemek daha faydalıymış. Üstelik her bir havuç 3.6 gram lif içeriyor.

Vücudunuzun tüketilen karbonhidratları yakması bir-iki saatini alıyor. Her öğünde az da olsa faydalı yağ tüketin ki, açlık krizine girmeden evvel birkaç saat daha kazanmış olun.

Ekmek, makarna gibi işlenmiş undan yapılan gıdalar, kan şekerinin düşmesini ve kısa sürede yeniden acıkmanızı sağlar. Kepekli undan yapılan esmer makarnayı tercih edin.

Mutlu evlilikler, özellikle kadınlarda metabolizma sistemiyle ilgili rahatsızlıkları azaltıyor. Tatminsiz evlilik sürdüren kadınlar ise, kendilerini yemeye veriyor. Mutlu bir aşk, iştahınızı kapatacaktır!


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın