Koşu bandı ile zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar


Sağlık probleminiz bulunuyorsa, kontrollü bir yürüyüş yapmanız gerekiyorsa, dışarısı çok soğuksa veya yağışlıysa ya da hava kirliliği sizi rahatsız ediyorsa yürüyüş bandı sizin kurtarıcınızdır.

Yürüyüş bandı sayesinde günlük aktivite düzeyimizi kaçırmadan ekzersizlerimizi tamamlayabiliriz. Elbette fırsat oldukça doğal ortamda yürüyüş yapmak da faydalı olacaktır.

Yürüyüş yaparak zayıflanır mı?

Yürüyüş yaparak zayıflamak mümkündür. Kalp atımımızı hızlandırarak bizi çalıştırdığı için genel vucüt yağ oranımızı azaltır. Bu bölgesel olarak her yerden incelmemiz demektir. Eğer bölgesel bir probleminiz varsa karnınız daha fazla yada kalçanız vucudunuza göre daha büyükse yürüyüşün ağırlık ekzersizi gibi bölgesel ekzersizlerle desteklenmesi gerekir. 1 saat içinde orta tempo bir yürüyüşte 150-200 civarı kalori yakabilirsiniz. Eğer yürüyüş bandını yükselttiyseniz 300-350 kaloriye kadar daha çok kalori yakabilirsiniz. Ancak başlangıç seviyesinde 30 dakika ile başlayıp ondan sonra 1 saate çıkmak ve yokuş yukarı yürümeyi daha sonra programımıza katmamız gerekir.

Yürürken dikkat etmeniz gerekenler

Yürüyüş sırasındaki nefesimiz bizim tempomuza uygun olarak kendiliğinden oluştuğu gibi nefes tutmak ya da kendi kendimize nefes alıp vermeye çalışmak gereksizdir. Koşu sırasında nefesimiz daha kısa ve kesik kesik çıkar.Yürüyüş sırasında biraz daha derin nefes alabiliriz. Ama nefesiniz yanınızda bir arkadaşınızla yürüyorsanız, onunla sohbet etmeye yetecek kadarsa temponuz yavaştır. 2 kelimeden fazla bişey söyleyemiyorsanız nefesiniz ekzersiz seviyesine ulaşmış demektir. Yürüyüş sırasında nefesinizi iki adımda bir verme şeklinde ayarlayabilirsiniz.

Yürüyüş sırasında dik durmaya, karnınızı içerde tutmaya, bacak kaslarınızla adımlarınızı küçük ve sık atmaya dikkat etmelisiniz. Bunları yaparken nefes alışverişiniz rahat ve sık olmalıdır. Bunun için fazladan uğraşmanıza gerek yoktur vucut zaten kendi kendine ayarlar. Giydiğiniz kıyafetler çok bol olmamalıdır. Elinize veya ayağınıza takılıp sizi engelleyebilir. Ellerinizde şişme oluyorsa ellerinizi yukarı kaldırıp yürüyebilirsiniz.

Yürüyüş bandını uygun fiyata nerede bulabilirim?

Yürüyüş bandı almadan önce denemenizi tavsiye ederiz. Karar verdikten sonra modelini not edip internet üzerinden satın almayı düşünebilirsiniz. Eğer ikinci el olması sizin için önemli değilse gittigidiyor.com’da veya sahibinden.com’da çok uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Eğer önemliyse internet üzerinde de bir çok sitede uygun fiyatlara kondisyon bisikleti satışı yapılmaktadır. Kampanyaları sakın kaçırmayın!

Arananlar


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın