Oturarak kolayca kilo verme

Sponsorlu Bağlantılar


Kolay kilo verme

ABD’li uzmanlar, vücuda verilen irisin adlı hormonun otururken bile kilo verip kas yapmayı sağladığını buldu. Yan etkisi olmayan hormon yakında ilaca dönüşecek.

Harvard Üniversitesi Tıp Fakültesi Dana-Farber Kanser Araştırma Enstitüsü’nün fareler üzerinde yaptığı deneylerde, “irisin” hormonunun beyaz yağ hücrelerini, yağ yakan kahverengi yağ hücrelerine çevirmedeki etkisi saptandı. İnsanlarda da bulunun irisin hormonuna, PGC1-alfa proteinin bileşenlerinde rastlandı. Zira, bu protein, sporla çalıştırılan kasların güçlenmesinde belirleyici bir rol oynuyor.

Proteinin bileşenlerinde bulunan FNDC5 isimli bir kimyasal, kas hücrelerinde irisin hormonunun salgılanmasını sağlıyor. Egzersiz yaparak artırılan irisin hormonu, farelere enjekte edildiğinde hayvanlar hiç hareket etmedikleri halde deri altı yağ hücrelerini yağ yakan kahverengi yağ hücrelerine dönüştürdü. Kan şekerini düzenleyerek, kilo verilmesini sağlayan irisin terapisinin herhangi bir yan etkisine rastlanmadı.

İki yıl sonra piyasada olabilir

Yetişkinlerde, bebeklere göre daha az salgılanan irisin hormonu, spor yapıldığında yakılan kalorilerden daha fazla yağ yakılmasını sağlıyor. İrisin hormonunun vücutta zamanla azalması, kilo almayı kolaylaştıran nedenlerden biri olarak görülüyor. Bilim dergisi Nature’da yayımlanan araştırma için Harvard Üniversitesi uzmanları, obeziteyle savaşta önemli bir adım katedildiğini söyledi. İrisin hormonunun dışardan alınmasını sağlayan ilaçların iki yıl içinde piyasada olması bekleniyor. Hormonun, obezite, kanser ve diyabete karşı koruyucu olduğu belirlendi.

Hızlı kilo vermek, hızlı zayıflamak için yapacağınız diyetlerde dikkatli olunuz, özellikle su tüketimini artırınız, vücudunuza dikkat ediniz.
Çabuk kilo vermek çabuk zayıflamak için yapılan şok diyetler vücudunuza zarar verebilir, diyete bile yavaş yavaş başlamak gerekir.

Değerli ziyaretçilerimiz bu sitede göbek eritme, basen eritme, kalça inceltme, yağ yakma, zayıflama, bölgesel zayıflama ile ilgili bilgiler yer almakta ise de bu bilgiler asl bir hekim tavsiyesi yerine geçmez.
Sağlıklı bir şekilde zayıflamak, yağ yakmak, incelmek, sağlığınızdan ödün vermeden göbek eritmek, hızlı kilo vermek, çabuk zayıflamak için lütfen bünyenizi iyi tanıyan bir doktora başvurunuz.


Sponsorlu Bağlantılar

One Comment

  1. hüsna kaymakçı 07 Nisan 2012 19:44

    ben 13 yaşındayım .70 kiloyum . çevremdeki insanlar benim yarım kadar kendimden utanıyorum.benim içn en kolay kilo werme yolları nedir.mesela ayda 3-4 kilo wersem bile bana yeter.lütfen sizden cvp bekliorum

Bir Cevap Yazın