yemek yiyerek nasıl zayıflanır

Sponsorlu Bağlantılar


Zayıflamak deyince aklımıza aç kalmak ve korkutucu diyetler gelir. Oysaki, diyet yapmadan, doğru beslenerek fazla kilolarımızdan kurtulmamız mümkündür. Dondurulmuş hazır gıdalar, bizlere kalori yüklemesi yapacak ve yağ depolamamızı sağlayacaktır. Hayatımızda bir çok alışkanlıklarımız bulunmak da. Bu alışkanlıklarımız da hayat şeklimizi belirleyecektir. Beslenme şeklimizide biz belirleriz. Asitli gıdaları azaltmalı, bitki çaylarına yönelmeliyiz.

Yemek Yiyerek Zayıflama Yöntemi

Vücudumuza almış olduğumuz besin maddelerinin, kalori değerlerinin düşük, besin değerlerinin yüksek olmasına özen göstermeliyiz. Aç kalmadan, az ve sık yemek yiyerek zayıflayabilirsiniz. Kahvaltı yapmayı aksatmazsanız, metabolizmanız çalışacaktır. Günde iki fincan yeşil çay içmek, yağ yakımını hızlandıracaktır. Doğru beslenme çeşitleriyle gıda alımını düzenleyebilirsek, fazla kilolar kendiliğinden yok olacaktır. Fırsat buldukça yapacağımız egzersiz hareketleri, de kalori yakımını hız kazandıracaktır. Yapabileceğimiz her egzersiz yapmaya çalışmalı, hareket alanımızı çoğaltmalıyız.

Gün içerisinde ana ve ara gıdalarımızı, toplam 6 öğün olmak üzere düzenleyebilirsek kilo problemi yaşamamıza gerek kalmayacaktır. Kendi kilo kontrolümüzü kendimiz sağlamalıyız. Doğru besin takviyeleriyle, meyve ve sebze çeşitliliğini artırarak, hem gözümüzü hem midemizi doyurmuş oluruz. Porsiyonlarımızı çok fazla büyük tutmayarak, küçülterek midemizi de kendimizi de buna alıştırmalıyız. Alışkanlıklarımız yaşam tarzımızı belirler.

Arananlar


Sponsorlu Bağlantılar

Bir Cevap Yazın